دسته بندی عکس ها

جستجو در عکس ها

عکس های جدید

لینک دوستان


خدمات ملّی پبــک

موضوع : بیوگرافی خواننده ها
1288843958 melli pic com bgeraphy shohre بيوگرافی ( فاطمه ) شهره صولتی   shohre solati Biography

نام و نام خانوادگی :
(فاطمه ) شهره صولتی

محل تولد/روز/ ماه/ سال:
تهران /14 دی ماه / 1337

در 14 دی ماه در محله سرچشمه تهران در خانواده ای هنرمند متولد شد او یك خواننده فداكار است با یك صدای فریبنده كه هر شنونده را هیپنوتیزم می كند . ظهور او در موسیقی ایرانی یك پدیده از فردا بود .

 شهره در 7 سالگی متوجّه شد به موسیقی علاقه بسیاری دارد و به هنرستان موسیقی رفت تا با موسیقی آشنایی بیشتری پیدا كند ، در پانزده سالگی وارد دنیای هنر شد و خوانندگی را پیشه خود كرد. اولین آهنگ او دختر مشرقی بود و همه متعجب از این خواننده جدید ِفریبنده و زیبا بودند و مدتی طول نكشید كه آوازه شهرت و محبوبیت او به همه جا رسید با این آواز شهره به جلد مجله های موسیقی نقل مكان كرد و یك چهره برجستهدر رادیو ، تلویزیون و وسایل ارتباط جمعی دیگر شد ، كمپانی های رقیب و سرسخت شروع به قرارداد بستن با او كردند و عكسهای او یك جلد اوّلیه برای مجلات هفتگی شد .
 در ابتدا او یك خواننده عادی بود ولی وقتی جوایز متعدد را از منتقدین وابسته به موسیقی دریافت كرد به مقام استادی رسید . شهره یكه تاز شهر شد و هر روز محبوب تر از روز گذشته ، او به اوج رسید و محبوب مردم شد شهره معنی جدید موسیقی ایرانی را آورد . و به زودی بت جوانان ایرانی و موضوع بحث روز شد پوسترهای او با موی با شكوه و لباسهای زیبا همه جا بودند . او خودش بود و از دیگران تقلید نمی كرد برای اینكه او اعتقاد دارد یك هنرمند باید خودش باشد ، با گذشت روزها شهره در دل همگان جای گرفت و آهنگهایش یكی پس از دیگری فروش زیادی كرد و برای اوّلین بار راهی سینما شد و به همراه داریوش در فیلم فریاد زیر آب بازی كرد امّا دیگر زمان مهلت نداد و در سال 1978 به آمریكا آمد و در نیویورك ماندگار شد شهره پس از یك سال اقامت در نیویورك ازدواج كرد و ثمره ازدواجش یك دختر به نام طناز بود در سال 1984 به لس آنجلس آمد و اوّلین آهنگهایش را در خارج از كشور در آلبوم طلسم اجرا كرد. آلبوم سلام اوج شكوفایی او بود …تولدی دوباره برای ستاره ای كه همیشه روشنایی را انتخاب می كند آلبومهای : شیطونك …صدای پا …یكی یكدونه …هم نفس …گرفتار …جان جان … شنیدم … مرمر … جمعه به جمعه مهمون …سكه طلا …نمی زارم بری …زن …قصه گو …سایه …حكایت 5 …عطر …سفر… پیشونی و هوس از كارهای بعدی او بود كه تا كنون به بازار ارائه داده است امروز شهره مطرح تر از همیشه در جاده های شهرت پیش می رود او كاملا وظیفه شناس است و تنها با اساتید كار می كند . شهره بیش از صد كنسرت بزرگ و پرفروش را در كشورهای : آمریكا…كانادا…انگلیس آلمان… فرانسه… ایتالیا… بلژیك… هلند… نروژ… سوییس… سوئد… اسرائیل … تركیه … قبرس و دبی اجرا كرده است . كنسرت با شكوه او در 21 اكتبر 1995 در هالیوود پلیدیوم لس آنجلس مصادف با منتشر شدن آلبوم جدید او زن یك موفقیت هنگفت به حساب می آمد اوّلین بار بود دنیا می دید و می شنید یك خواننده زن ایرانی مورد ستایش قرار گرفتبه او لقب زن آزادی خواه را دادند و ملكه موزیك پاپ ایران شد.
شهره از جمع مردم برخواسته است و میان مردم زندگی می كند و به آنها احترام می گذارد و علاقه مند است او می داند كه آنها هستند كه می توانند یك بت بسازند و بشكنند و به مسئولیت های یك ایرانی اعتقاد دارد. شهره در لس آنجلس در یكی از ساختمانهای ویلچر زندگی می كند او به راستی ملكه صحنه های طلایی است

shohreh c 7 بيوگرافی ( فاطمه ) شهره صولتی   shohre solati Biography

 


◊ نویسنده :mellipic◊ تاریخ :1389/08/15◊ بازدید : بدون نظر
ابر برچسب
نظرات