دسته بندی عکس ها

جستجو در عکس ها

لینک دوستان


خدمات ملّی پبــک

موضوع : بیوگرافی خواننده ها
1288843958 melli pic com bgeraphy shohre بيوگرافی ( فاطمه ) شهره صولتی   shohre solati Biography

نام و نام خانوادگی :
(فاطمه ) شهره صولتی

محل تولد/روز/ ماه/ سال:
تهران /۱۴ دی ماه / ۱۳۳۷

در ۱۴ دی ماه در محله سرچشمه تهران در خانواده ای هنرمند متولد شد او یک خواننده فداکار است با یک صدای فریبنده که هر شنونده را هیپنوتیزم می کند . ظهور او در موسیقی ایرانی یک پدیده از فردا بود .

 شهره در ۷ سالگی متوجّه شد به موسیقی علاقه بسیاری دارد و به هنرستان موسیقی رفت تا با موسیقی آشنایی بیشتری پیدا کند ، در پانزده سالگی وارد دنیای هنر شد و خوانندگی را پیشه خود کرد. اولین آهنگ او دختر مشرقی بود و همه متعجب از این خواننده جدید ِفریبنده و زیبا بودند و مدتی طول نکشید که آوازه شهرت و محبوبیت او به همه جا رسید با این آواز شهره به جلد مجله های موسیقی نقل مکان کرد و یک چهره برجستهدر رادیو ، تلویزیون و وسایل ارتباط جمعی دیگر شد ، کمپانی های رقیب و سرسخت شروع به قرارداد بستن با او کردند و عکسهای او یک جلد اوّلیه برای مجلات هفتگی شد .
 در ابتدا او یک خواننده عادی بود ولی وقتی جوایز متعدد را از منتقدین وابسته به موسیقی دریافت کرد به مقام استادی رسید . شهره یکه تاز شهر شد و هر روز محبوب تر از روز گذشته ، او به اوج رسید و محبوب مردم شد شهره معنی جدید موسیقی ایرانی را آورد . و به زودی بت جوانان ایرانی و موضوع بحث روز شد پوسترهای او با موی با شکوه و لباسهای زیبا همه جا بودند . او خودش بود و از دیگران تقلید نمی کرد برای اینکه او اعتقاد دارد یک هنرمند باید خودش باشد ، با گذشت روزها شهره در دل همگان جای گرفت و آهنگهایش یکی پس از دیگری فروش زیادی کرد و برای اوّلین بار راهی سینما شد و به همراه داریوش در فیلم فریاد زیر آب بازی کرد امّا دیگر زمان مهلت نداد و در سال ۱۹۷۸ به آمریکا آمد و در نیویورک ماندگار شد شهره پس از یک سال اقامت در نیویورک ازدواج کرد و ثمره ازدواجش یک دختر به نام طناز بود در سال ۱۹۸۴ به لس آنجلس آمد و اوّلین آهنگهایش را در خارج از کشور در آلبوم طلسم اجرا کرد. آلبوم سلام اوج شکوفایی او بود …تولدی دوباره برای ستاره ای که همیشه روشنایی را انتخاب می کند آلبومهای : شیطونک …صدای پا …یکی یکدونه …هم نفس …گرفتار …جان جان … شنیدم … مرمر … جمعه به جمعه مهمون …سکه طلا …نمی زارم بری …زن …قصه گو …سایه …حکایت ۵ …عطر …سفر… پیشونی و هوس از کارهای بعدی او بود که تا کنون به بازار ارائه داده است امروز شهره مطرح تر از همیشه در جاده های شهرت پیش می رود او کاملا وظیفه شناس است و تنها با اساتید کار می کند . شهره بیش از صد کنسرت بزرگ و پرفروش را در کشورهای : آمریکا…کانادا…انگلیس آلمان… فرانسه… ایتالیا… بلژیک… هلند… نروژ… سوییس… سوئد… اسرائیل … ترکیه … قبرس و دبی اجرا کرده است . کنسرت با شکوه او در ۲۱ اکتبر ۱۹۹۵ در هالیوود پلیدیوم لس آنجلس مصادف با منتشر شدن آلبوم جدید او زن یک موفقیت هنگفت به حساب می آمد اوّلین بار بود دنیا می دید و می شنید یک خواننده زن ایرانی مورد ستایش قرار گرفتبه او لقب زن آزادی خواه را دادند و ملکه موزیک پاپ ایران شد.
شهره از جمع مردم برخواسته است و میان مردم زندگی می کند و به آنها احترام می گذارد و علاقه مند است او می داند که آنها هستند که می توانند یک بت بسازند و بشکنند و به مسئولیت های یک ایرانی اعتقاد دارد. شهره در لس آنجلس در یکی از ساختمانهای ویلچر زندگی می کند او به راستی ملکه صحنه های طلایی است

shohreh c 7 بيوگرافی ( فاطمه ) شهره صولتی   shohre solati Biography

 


◊ نویسنده :mellipic◊ تاریخ :۱۳۸۹/۰۸/۱۵◊ بازدید : بدون نظر
ابر برچسب
نظرات